کجایند مردان بی ادعا

سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان بر همه زنان عالم مبارک باد.
ولادت باسعادت یگانه مولود کعبه مولی‌الموحدین امیرالمومنین علی علیه‌السلام بر شیعیان و دوستداران اهل‌البیت مبارک و خجسته باد.

به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا، شهردار ورئیس شورای اسلامی اقبالیه با صدور پیامی نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی اقبالیه:

بالای قولنامه شان بی هیچ توضیح وتفسیری نوشته اند.
(ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله اموات بل احیاءُ عند ربهم یرزقون)

سر را گذاشته اند روی شانه های تاريخ تا روايت بودن شان برای هميشه در ذهن تاريخ ثبت شود.سرخ تر از هر لاله ای، گرم تر از هر خورشيدی، سبزتر از هر بهاری و استوارتر از هر سروی ايستاده اند. چفيه های شان بوی بهشت می دهد و پشت خاكريزهای عشق پای سفره موعود   با “بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ” روزه شان را افطار می كنند. اسماعيل هايی كه ايستادند و با خدای شان عاشقانه از قربانی شدن حرف زدند.خلوت های خودشان و خدای شان پر بود از ندبه و كميل و توسل. سنگرهای شان تمام گوش می شد و  تو را می برد به خيمه گاه عاشورايی. قصه ما هم حبيب داشت هم زهير و هم عابس و ابن اعوسجه و  وهب. يك خودنمايی شيرين مقابل معبود.
امروز و در وجب به وجب خیابان های شهر حق تقدم همیشه با شهداست،آنها که در نفس های گرم شهر،طنین صدای آسمانیشان زنگ می زند و آنها که بر روزهای ما عطر عاشقی و نسیم بهشتی پاشیدند
اقبالیه زیر سایه این حقیقت‌جوهای عاشق نفس می‌کشد. روز شهید ،فداکاری،صداقت،ایستادگی،تواضع،عاشقی،هیهات من‌الذله،شهادت و تقوا را با هم دارد.
شهدا، تفسیر مجسم پاکی و روشنایی بر پلشتی ها و تاریکی های جهان هستی اند و به راستی راز جاری ماندن شهدا، چیزی جز جوشیدن از چشمه زلال عشق نیست.
شهد شهادت گوارايشان.

مهران اکبرپورشهرداراقبالیه

جلال جوادی رئیس شورای اسلامی اقبالیه