‍ پیام شهردار اقبالیه و اعضای شورای اسلامی شهر اقبالیه به مناسبت گرامیداشت هفته عفاف و حجاب

پیام تسلیت شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اقبالیه به مناسبت شهادت امام محمد تقی(ع)
پیام تبریک رئیس شورای اسلامی و سرپرست شهرداری اقبالیه به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اقبالیه: شهردار و اعضای شورای اسلامی طی پیامی، فرارسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را به همه بانوان شریف و مؤمن شهر اقبالیه تبریک گفتند

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب، فریضه ای الهی است که موجب حفظ عزت و کرامت زنان و صیانت از حریم و شخصیت انسانی و ارزشگذاری به مقام آنان می‌گردد. حجاب، ارزشی است، منطبق با طبیعت انسان که برای دستیابی به کمال و رشد شخصیت انسانی فرض شده است تا سلامت و آرامش جامعه، محقق گردد.

انسان ها به طور ذاتی و فطری الگوپذیر بوده و مایلند، ارزش‌ها و ایده های باورمند خود را در جامعه جستجو کنند و از آنجایی که فرهنگ عفاف و حجاب می تواند به عنوان یک محرک موثر در جامعه، ضامن دستیابی به اوج کمال و یا رسیدن به زوال و نابودی باشد، این الگو را باید به سوی آمال متعالی سوق داد. لذا، در ترویج و گسترش حجاب و عفاف لازم است تا با اقدامات برنامه ریزی شده و بهره جستن از نماد و الگوهای شایسته که از مهمترین مصادیق آنها، ایجاد تنوع در پوشش اسلامی برای بانوان ایران زمین است، در این راستا گام برداشت .

اینجانبان فرارسیدن هفته ترویج عفاف و حجاب را به همه بانوان شریف و مؤمن ایران اسلامی بخصوص اقبالیه، تبریک عرض نموده، توفیق روزافزون همگان را در سایه رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه ایزد منان، مسألت داریم.