پیام تبریک رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اقبالیه به مناسبت روز معلم

پیام رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردار اقبالیه به مناسبت فرارسیدن شبهای قدر و ضربت خوردن علی (ع)
‍ رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردار اقبالیه در پیامی شهادت مولای متقیان حضرت علی علیه السلام را تسلیت گفتند و شب های قدر را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اقبالیه: رئیس و اعضای شورای اسلامی و شهردار اقبالیه سالروز شهادت شهید مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم و استاد را تبریک گفتند؛ متن پیام به شرح ذیل است

به نام خدا

اگر از آغاز خلقت انسان یاد دادن و یاد گرفتن وجود داشته و بی تردید ادامه هم خواهد داشت و آن را امری واجب معرفی کرده اند، و اگر اهمیت و ارزشمندی انسان بدان وابسته است، بنابراین ستایش و تجلیل از علم و معلم که اولین اش حضور پروردگار بوده است نیز در هر زمان و هر شرایط، امری واجب و ضروری است.
می‌دانیم و از زبان بزرگان شنیده‌ایم که توانگری، در علم و دانش است و هر که از این توانگری نصیب بیشتری داشته است بی تردید از گفتار، و کردار و سعادتمندی بیشتر و زیبنده تری برخوردار بوده است.

در فرهنگ ایرانی اسلامی ما بسیار به اهمیت دانش و دانشمند، معلم و استاد توجه و تاکید قابل تأمل شده، زیرا که موجب خردمندی انسان است و او را از خطاها و کژ راهه ها دور می سازد.

افتخار داریم در این ماه مبارک رمضان و با نکوداشت یاد استاد شهید مطهری، ایام بزرگداشت مقام معلم را به همه معلمان ، استادان و دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت، تبریک و تهنیت عرض کرده و از مساعی ارزشمند آنان به ویژه در این روزهای شیوه ویروس کرونا که باز هم دل در گرو آموزش فرزندان مردم به شیوه ای دیگر دارند تشکر و قدردانی می نماییم.