عملیات احداث 10 طرح عمران شهری در اقبالیه آغاز شد

مدیران به وعده های خود عمل کنند تا اعتماد مردم بیشتر شود
مجموعه ورزشی و تفریحی و خدماتی نگین اقبال

باحضور معاون عمرانی استاندار؛
10 طرح عمران شهری در اقبالیه آغاز شد
عملیات احداث 10طرح عمران شهری شامل ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و کمربندی، فضای سبز شهری و آماده سازی اراضی شمالی شهر اقبالیه قزوین با 217 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی اقبالیه ، در مراسمی با حضور نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهردار و اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان؛ عملیات کلنگ زنی 10 طرح عمران شهری در اقبالیه انجام شد.

احداث 100 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد، کمربندی جنوب به شمال اقبالیه با 75میلیارد ریال، فاز 2 زمین فوتبال و فوتسال با 14 میلیارد ریال، فضای سبز پارک سنگی با 45 میلیارد ریال، آماده سازی اراضی شمال شهر با 117 میلیارد ریال، آماده سازی باغ عمران با 30 میلیارد ریال و ممیزی املاک شهر با 30 میلیارد ریال از جمله طرح های یاد شده بودند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در حاشیه کلنگ زنی این واحدها گفت: در صورت واگذاری وظایف خود در حوزه حاکمیتی به بخش خصوصی، بدون شک شاهد تحولات شگرفی در حوزه احداث و بهره برداری از طرح های عمرانی خواهیم بود.

علی فرخزاد افزود: در بخش طرح های عمرانی باید با اعتماد به پارلمان های محلی بتوانیم کارها را به آنها واگذار کنیم اگرچه به نظر می رسد کارشکنی هایی در این راه وجود دارد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال 95 بالغ بر 90 میلیارد ریال و در سال 96 نیز 93 میلیارد ریال از محل ارزش افزوده به شهرداری اقبالیه کمک شد که البته با بازنگری های صورت گرفته در این حوزه امیدواریم طی سال جاری و آینده از این محل و درآمدهای استانی کمک های دیگری نیز به طرح های در دست این شهر نیز صورت بپذیرد.

فرخزاد در ادامه، احداث کمربندی شمال به جنوب شهر اقبالیه را در حوزه وظایف راه و شهرسازی دانست و گفت: با توجه به مشکلات دولت در بخش بودجه، خوشبختانه شهرداری و اعضای شورا با ورود به این کار توانستند در رفع یکی از معضلات این شهر گام برداشته و ما نیز از محل اعتبارات استانی سعی می کنیم پشتیبانی های لازم را نیز به عمل آوریم.

وی با اشاره به مشکل تبدیل شدن شهر اقبالیه به بخش، افزود: اختلاف نظرهایی در خصوص واگذاری تعدادی از روستاهای شهرستان بوئین زهرا به قزوین وجود دارد که در صورت رفع آن، کار بخشداری این شهر شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

شهر اقبالیه با داشتن حدود 70 هزار جمعیت در 7 کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.

امکان ثبت دیدگاه بسته شده است