به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

توسعه شبکه خط انتقال،احداث تصفیه‌خانه اقبالیه وآبرسانی باغ‌عمران
آغاز عملیات و اجرای مانور طرح زمستانی

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی اقبالیه:

شهرداراقبالیه به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی پیامی به شرح ذیل صادر کرد:

پنجم دیماه ‌سالروز وقوع زلزله مخرب بم که منجر به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از هموطنان عزیزمان گردید در تقویم رسمی کشور به نام “روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی” نامگذاری شده است. این مناسبت فرصت مغتنمی است تا همسو با برنامه های سطح ملی تعداد افراد تحت تاثیر ، توانمندیها و میزان آمادگی شهردر مواجهه با بلایای طبیعی را مورد ارزیابی قرار داده و نقاط ضعف و قوت را شناسایی و نسبت به رفع معایب و تقویت نقاط مثبت اقدام نمائیم.

درگذشته وقوع زلزله های متعدد در نقاط مختلف کشور، بویژه زلزله مخرب اخیر در استان کرمانشاه علاوه بر وارد آمدن خسارات فراوان مالی و جانی موجب سلب آرامش روحی و روانی مردم عزیزمان گردیده که مستلزم تغییرنگرش نسبت به زلزله وپذیرفتن شرایط زندگی با وقوع این پدیده وابعاد مختلف آن در سطح کشور می باشیم.

اجرای برنامه های آموزشی، برگزاری مانورهای عمومی و تخصصی، گسترش پوشش منابع حمایتی مانند بیمه ها، توجه به اصول ایمنی درساخت و سازها، اصلاح نگرش در استفاده بهینه از منابع محدود طبیعی آب و خاک استان در بخشهای مختلف و… از جمله اقدامات موثری است که می توانیم آثار سوء ناشی از حوادث را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

با مشارکت مردم نسبت به امر آموزش همگانی، برگزاری مانورهای تمرینی و دوره های بازآموزی، تقویت منابع و امکانات تخصصی، استفاده از سیستم های هشدار سریع، توجه به پیش آگاهیهای علمی، ترویج فرهنگ بهینه مصرف و مدیریت منابع آب، مقاوم سازی و ایمن سازی ابنیه، استفاده بهینه از منابع محدود تجدید شونده، حفظ محیط زیست، توجه به سازگاری اقلیمی و رعایت الگوی کشت و… اهتمام لازم معمول دارند

مهران اکبرپور

شهرداراقبالیه

امکان ثبت دیدگاه بسته شده است