مجموعه ورزشی و تفریحی و خدماتی نگین اقبال
بازدید از پروژه‌های عمرانی

شهردار اقبالیه  از احداث و  بهره برداری از مرکز تفکیک ضایعات و  بازیافت این شهر در سالجاری  خبر داد و گفت: در صورت تایید این طرح در کارگروه مدیریت پسماند استان ، این مرکز  نخستین مرکز  تفکیک ضایعات و بازیافت در استان بوده و با افتتاح آن شاهد تجمیع واحدهای فعال در این بخش و بهبود منظر شهری در شهر اقبالیه  خواهیم بود.

وی به طرح مدیریت شهری برای طرح مرکز ضایعات اقبالیه  اشاره کرد و افزود: علاوه بر بهبود سیمای شهری واحدهایی که در این مرکز مستقر می شوند شناسنامه دار خواهند شد و بخش اعظمی از معضلات اجتماعی مربوط به خرید و فروش ضایعات و آهن الات مستعمل هم رفع خواهد شد.

شهردار اقبالیه  از استانداری و  فرمانداری خواهند خواست تا در بخش ضایعات  و خرید و فروش آهن الات  مستعمل  و …  به شهرداری  کمک کنند تا انتقال مکانهای جمع آوری ضایعات  به این مرکز  در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

هم اکنون  بیش از 100  غرفه و انبار ضایعات  در شهر اقبالیه  مستقر هستند که چهره شهر را مخدوش کرده و  اشغال کرده اند.

وی با اشاره به وسعت پیش بینی شده برای مرکز تفکیک ضایعات و  بازیافت در اقبالیه  افزود: این مرکز  3.5 هکتار زیربنا دارد و شامل 70 غرفه  است.

راه اندازی مرکز ضایعات  مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به راه اندازی صنایع تبدیلی، خارج نشدن مواد بازیافتی به صورت خام از شهر، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال اشاره کرد

امکان ثبت دیدگاه بسته شده است

Skip to content